ul. Ks. Pr. St. Słonki 54, 34-300 Żywiec

pl en de

+48 33 861 02 40

Relacje sportowców

473_img_4227-2.jpg

Witajcie!

 

Jak obiecałem, mam dla was relacje z Letniego GP.

Ale co tu się działo to jest tak naprawdę nie do opisania. Na sam początek Klingenthal!

Niesamowity konkurs, federacja postanowiła ponownie wprowadzić do Pucharu Świata Mas start - jest to bieg ze startu wspólnego a po tej konkurencji oddajemy próbę na skoczni. Nie powiem że taki system mi nie odpowiadał. Wywalczyłem pierwsze podium w karierze!! Pierwsze podium w historii Polskiej kombinacji norweskiej na zawodach tej rangi! Ale to nie koniec. Dwa dni później zmagania przeniosły się do kolejnej miejscowości Oberhof. Jest to największy ośrodek narciarski we wschodnich Niemczech. Równolegle z naszymi zawodami odbywały się tu Mistrzostwa Niemiec w Kolarstwie, oraz Mistrzostwa drwali. Ludzi było nabite do pełna i świetna atmosfera sprzyjała zaciętej rywalizacji :D. Na skoczni nie zaprezentowałem się tak jak chciałem i tak jak do tego wszystkich przyzwyczaiłem, skocznia dała mi do myślenia. Tak więc pierwszy dzień ukończyłem na 29 miejscu po niezłym ale bardzo ciężkim dla mnie biegu. Za to drugi dzień ułożył się dla mnie tak jak tego oczekiwałem. Skok wyszedł w miarę przyzwoity i bieg rozpoczynałem z 4 pozycji mając do zwycięzcy 18 sekund . Bardzo dobra grupa utworzyła się na samym początku biegu, tempo było mocne ale utrzymałem się do samego końca i na ostatniej prostej razem z finem  Ilkką Herolą przystąpiłem do ataku. Przeciąłem linię mety jako 3 zawodnik!! Tym samym powtórzyłem to co wydawało się nieprawdopodobne na 3 starty w letnim Grand Prix dwukrotnie stałem na podium !!

Teraz czas na delikatny trening i jadę dalej. Tym razem Planica. Tam postaram się również powalczyć!

Was pozdrawiam i dziękuję za to że we mnie kiedyś uwierzyliście, bez was by mnie tu nie było, i zawsze o tym pamiętam!

~ Szczepan Kupczak 

 

Szczepan Kupczak
Kombinacja Norweska
470_67749952_2863892203652450_6997237637765398528_n.jpg

Hej załoga! Środek lata, sezon ogórkowy w pełni, jestem bardzo skupiony na swojej pracy, może dlatego trochę się nie odzywałem, zdawać by się mogło że narty idą w kąt, ale nie u mnie! Kolejny sezon będziecie ze mną i to dzięki Wam mogę przygotowywać się do niego najlepiej jak potrafię!  Aktualnie jadę na zgrupowanie reprezentacji do Niemiec. Tam za niespełna dwa tygodnie sprawdzę swoją dyspozycję podczas Letniego Grand Prix. Do tej pory wszystkie moje przygotowania przebiegają zgodnie z planem. W tym sezonie bazujemy na obiektach krajowych tylko czasami korzystając z zagranicznych miejsc. Szczyrk i Zakopane to teraz w zasadzie moje główne miejsce pracy a samochód to prawie jak mieszkanie, teraz podczas podróży jesteście zawsze ze mną. Staram się Was godnie reprezentować i nie poddaję się, wierzę w to że moja praca przyniesie rezultaty. Wam życzę również tego, aby cele jakie sobie stawiacie zawsze były zrealizowane. 

Pozdrawiam z podróży, a ja już za niedługo zdam wam relację z Letniego pucharu świata - będzie ciekawie!

Szczepan Kupczak
Kombinacja Norweska
465_img-20190403-wa0001.jpg

Witajcie

Zakończył się dla mnie sezon zimowy,  podsumowując był on dla mnie udany,  można powiedzieć że najlepszy w mojej karierze. Miałem spore ambicje przygotowując się do tegorocznych zmagań. Dużą zasługą jest pomoc ze strony waszej firmy.  Dało mi to poczucie że wierzycie w to co robię i przeżywacie razem ze mną dobre i złe chwile. Byliście razem ze mną przez cały puchar świata, oraz na imprezie głównej czyli Mistrzostwach globu. Powiodło mi się, zająłem 18 miejsce na Mistrzostwach świata co dla Polski jest najlepszym wynikiem na tej imprezie od 34 lat!! 8 Drużynowo jest też sporym krokiem w dobrym kierunku. Puchar świata ukończyłem na 35 miejscu a w śród skoczków byłem plasowany na 6 pozycji. Dziękuję wam za wasze wsparcie!  Teraz miałem chwilę relaksu, jednak nie zwalniam tempa i już za moment ruszam w drogę do kolejnego sezonu.  Razem z wami!  Mam nadzieję że będziemy skutecznie podnosili swój poziom!  Bo chcemy być wyżej wink

Pozdrawiam was!  Szczepan yes

Szczepan Kupczak
kombinator norweski
193_4.jpg

Witajcie ponownie! Sezon w pełni. Z zawodów na zawody wspinam się po szczeblach rankingu światowego. Zacząłem od Skandynawii, która w tym roku nie była dla mnie gościnna. Choroba próbowała pokrzyżować moje plany, nie poddałem się jednak i robiłem swoją robotę najlepiej jak mogłem. Zaowocowało to w nowym roku 28 miejscem w Estonii. Kolejne punkty rankingowe w klasyfikacji zdobywałem tydzień po tygodniu, jeszcze we Włoszech i Francji. Tydzień temu poprawiłem swój życiowy rezultat zajmując 12 lokatę w PŚ w Trondheim i w klasyfikacji generalnej zajmuję obecnie 33 miejsce. Jestem zadowolony bo dałem z Siebie wszystko. Do tej pory na skoczni zajmuje szóste miejsce w rankingu światowym. Sezon się jeszcze nie skończył ale już mam plan jak poprawić swoją formę w biegach na przyszły rok! Już za niespełna miesiąc Mistrzostwa Świata w Seefeld! Mam nadzieję że zdrowie dopisze i będę mógł pokazać się z jak najlepszej strony!
Pozdrawiam was z drogi na kolejny Puchar Świata, proszę trzymajcie za mnie kciuki, wojujemy dalej Hej!

Szczepan Kupczak,
kombinator norweski
192_3.jpg

Witajcie! Zakończył się okres przygotowawczy do sezonu zimowego! Czekam na pierwsze starty, które będą miały miejsce w Fińskim Kuusamo od 23 do 25 listopada. Od ostatniego czasu moje przygotowania miały miejsce w Austrii oraz w Polsce. Wykonałem kawał roboty, dzięki której mam nadzieję zbierać owoce w zimie. Oddałem mnóstwo skoków w Zakopanem oraz w Austriackim Insbrucku, na tej ostatniej odbędą się Mistrzostwa Świata. Nie zapominam także o treningu biegowym! Progres jest widoczny i jest to dla mnie dodatkowa motywacja. Pierwszy raz w swojej karierze wywalczyłem tytuł Mistrza Polski co również wróży dobrze na przyszłość. Jeszcze tydzień został do moich zmagań!
Trzymajcie kciuki, pozdrawiam!

Szczepan Kupczak,
kombinator norweski
191_2..jpg

Melduję się po letnim Grand Prix w Oberstdorfie. Widać postępy które wróżą dobrą zimę! 12 i 19 miejsce są moimi najlepszymi wynikami w tym cyklu. Wracam już do kraju na kilka chwil, aby złapać oddech by już za niespełna dwa tygodnie wyruszyć na ostatnie dłuższe zgrupowanie przed sezonem zimowym. Bedziemy przebywać w Austriackim Seefeld gdzie w lutym odbędą się Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym. Wystarczy aby zdrowie dopisało a reszta pójdzie dobrze.”

Szczepan Kupczak,
kombinator norweski
190_1.jpg

Okres wiosenny dobiegł końca, spełnione zostały cele przygotowawcze które miałem zaplanowane na ten czas. Odbyłem kilka obozów w Szczyrku i Zakopanem gdzie w spokoju można było przeprowadzić wszystkie treningi. Skoki narciarskie to tylko ½ moich przygotowań, w planie były również biegi górskie ,treningi na nartorolkach oraz siłownia . Jednak tak jak bardzo lubię trenować w Polsce tak nie przeskoczymy pewnych rzeczy których natura mi nie zapewni, chciałem mieć kontakt ze śniegiem dlatego w tym celu udałem się wraz z kadrą na najbliższy i moim zdaniem jeden z lepszych ośrodków treningowych do Ramsau. Tamtejszy lodowiec pomaga w przygotowaniach, mając kontakt ze śniegiem nie tracimy czucia i techniki co zaprocentuje na zimę. Zaczyna się lato a co za tym idzie, pierwsze starty w Letnim cyklu pucharu świata, teraz czeka mnie kolejna część przygotowań i pierwsze konkursy które pokażą czy zmierzam we właściwym kierunku!”

Szczepan Kupczak,
kombinator norweski